ПОЖЕЖНА ПРОФІЛАКТИКА ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ТА АПАРАТІВ
2.2 Апарати з горючими газами
У виробничих умовах одержують або використовують у технологічному процесі різноманітні горючі гази (ГГ) при різних температурах та тиску.
В якості хімічної сировини або палива широко використовуються наступні гази: нафтовий, коксовий, етилен, ацетилен, абгази, аміак, водень та інші. Гази не мають визначеної форми, мають велику текучість та значну дифузійну здатність. Тому у виробничих умовах вони обов’язково знаходяться в герметично закритих ємностях, апаратах та трубопроводах.
Невірна експлуатація апаратів з ГГ може викликати пожежі та вибухи.Наприклад, на одній із наповнюючих станцій загорівся ацетилен, що привело до пожежі та вибуху балонів з ацетиленом в наповнюючому відділенні. Аварія виникла в результаті вибуху одного з гумових рукавів з металевою внутрішньою ізоляцією, витоку ацетилену високого тиску через зруйнований рукав та спалахування ацетиленоповітряної суміші, що утворилася. Порушення ізоляції були виявлені в місцях, де під час роботи виникало перегинання. Зовнішній гумовий шар не дозволяв спостерігати та виявляти можливі порушення металевої ізоляції усередині рукава. Дослідження причин руйнування металевої ізоляції шлангу показали, що останній пропрацював 21 місяць і витримав за цей час 5580 перегинань під кутом 90°С за умов жорсткого кріплення спеціальним пристроєм. Руйнування виникло в місці перегинання на відстані 25-35 мм від кінця металевого захвату.
|
© 2004 Академя гражданской защиты Украины