ОРГАНІЗАЦІЯ АВАРІЙНО-РЯТУВАЛЬНИХ РОБІТ

2.5 Атестація рятувальників


Атестація рятувальників проводиться з метою перевірки рівня їх     професійної, фізичної підготовки, обсягу знань, умінь та практичних навичок, знання ними основ аварійно-рятувальної справи і тактики ліквідації аварій та надзвичайних ситуацій, а також придатності особового складу за станом здоров’я до виконання аварійно-рятувальних робіт.

Атестація спрямована на удосконалення підготовки рятувальників до дій за призначенням.

Атестації рятувальників проводяться спеціально призначеними атестаційними комісіями і поділяються на первинну, періодичну (планову) та позачергову, які проводяться у наступні терміни:

первинна – після закінчення відповідної підготовки особами, які виявили бажання працювати на посаді рятувальника;

періодична (планова) – один раз на рік для підтвердження відповідного професійного рівня;

позачергова – у разі зміни профілю робіт, підвищення відповідної кваліфікації, після усунення недоліків, виявлених попередньою атестацією та додаткової підготовки рятувальника згідно з рекомендаціями комісії.

Для атестації рятувальників встановлюються кваліфікаційні умови, які затверджуються у встановленому порядку і погоджуються з Державною інспекцією цивільного захисту та техногенної безпеки.

Вимоги до порядку перевірки знань, правил, норм та інструкцій з ведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також до відповідних вольових та психофізичних якостей, фізичної працездатності та витривалості, професійних знань і навичок рятувальників визначаються навчальними програмами підготовки рятувальників, відомчими нормативними документами, статутами та положеннями АРС (АРФ).

З метою створення належних умов для кваліфікованої перевірки фізичних якостей, професійних знань і навичок працівників, які підлягають атестації, вона повинна проводитися на спеціально обладнаних навчально-тренувальних базах (полігонах).

Первинна атестація проводиться відповідно до вимог діючого Положення про професійне навчання кадрів на виробництві.

Для періодичної та позапланової атестації рятувальників до атестаційної комісії подаються наступні документи та матеріали:

- довідка про участь в аварійно-рятувальних та інших невідкладних роботах у міжатестаційний період;

- клопотання-рекомендація командира (начальника) аварійно-рятувального формування, у якому працює рятувальник;

- медична довідка про стан здоров’я та придатність рятувальника виконувати аварійно-рятувальні роботи.

У клопотанні-рекомендації зазначаються посадові обов’язки, якість їх виконання, навчання в навчальних закладах, виявлені професійні, морально-психологічні та фізичні якості під час виконання дій за призначенням.

Термін допуску рятувальника до проведення аварійно-рятувальних робіт встановлюється до наступної атестації. У разі негативного результату атестації комісія відзначає в протоколі причини та призначає дату позачергової атестації. В разі не отримання атестації рятувальник не допускається до ведення аварійно-рятувальних робіт, що має бути відображено відповідним наказом по підрозділу. За негативного результату позачергової атестації рятувальник працевлаштовується згідно з чинним законодавством.

« 2.4 Критерії оцінки рівня професійної підготовки рятувальниківКонтрольні питання »


© 2009 Університет цивільного захисту України