Спеціальне водопостачання

ГЛАВА 14. ПРИЙНЯТТЯ ДО ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТА ПЕРЕВІРКА СИСТЕМИ ПРОТИПОЖЕЖНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ


Нагляд за протипожежною безпекою об'єкта проводиться з проектування. Усі проекти підлягають обов`язковій експертизі з точки зору дотримання протипожежних норм. Дозвіл на початок будівництва або монтажу одержують тільки після усунення виявлених недоліків проекту. При будівництві робітники протипожежного нагляду повинні не менше ніж два рази на рік проводити перевірки ходу будівництва цього об`єкта.

При прийнятті до експлуатації водопровідних мереж та споруд необхідно провести контрольну перевірку їх  дії - гідравлічні випробування.

Прийняття до експлуатації об’єктів здійснюється державною приймальною комісією після закінчення роботи робочої комісії (для об'єктів державної власності) або роботи державної технічної комісії (для об'єктів не державної власності).

Перед початком роботи комісії необхідно:

  • вивчити відповідні нормативні документи,
  • перевірити наявність позитивного висновку експертизи проектної документації щодо питань пожежної безпеки;
  • ознайомитися з матеріалами наглядової справи на новобудову;
  • скласти перелік питань, які необхідно з`ясувати при прийнятті об'єкта.

Під час роботи комісій необхідно перевірити надану генеральним підрядником документацію:

  • акт про випробування змонтованого обладнання;
  • акт про випробування технологічних трубопроводів;
  • акт про герметизацію вводів;
  • акт про випробування мереж зовнішніх господарчо-протипожежних або протипожежних водопроводів на міцність та щільність, а також водовіддачу;
  • акт про випробування на щільність протипожежних водоймищ і резервуарів, у яких зберігаються запаси води для протипожежних потреб, а також визначення дебету свердловин;
  • акт випробування систем внутрішнього господарчо-проти-пожежного або протипожежного водопроводу на  водовіддачу.

 

Держпожнагляд на об’єктах незалежно від форм власності та в населених пунктах здійснюється шляхом проведення перевірок щодо дотримання суб‘єктами  господарювання та громадянами встановлених чинним законодавством вимог пожежної безпеки.

Перевірки поділяються на:

  • планові, 
  • позапланові.

Планові перевірки проводяться з метою здійснення обстеження щодо відповідності об’єктів вимогам нормативно-правових актів та контролю за виконанням встановлених чинним законодавством вимог пожежної безпеки.

Позапланові перевірки проводяться з метою здійснення контролю за виконанням приписів.

Позапланові перевірки органами держпожнагляду проводяться також у разі:

  • надходження доручень Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, МНС та рішень місцевих органів виконавчої влади стосовно посилення протипожежного захисту об’єктів та населених пунктів;
  • отримання від юридичних та фізичних осіб, центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформації про виникнення аварійних ситуацій, зміни або порушення технологічних процесів, а також виходу із ладу обладнання, які можуть спричинити безпосередню загрозу життю та здоров’ю людей, шкоду довкіллю і майну громадян та власників об’єктів;
  • звернення фізичних та юридичних осіб зі скаргами на порушення їх прав і законних інтересів (бездіяльність) іншими юридичними чи фізичними особами, пов’язаними з невиконанням ними обов’язкових вимог пожежної безпеки, а також отриманням іншої інформації, яка підтверджується відповідними документами та доказами про наявність таких порушень (звернення, які не дозволяють установити особу, яка звернулася в орган держпожнагляду, не можуть бути підставою для проведення позапланової перевірки).

 

Під час прийняття до експлуатації та проведення перевірок виконуються випробування водопровідних мереж на водовіддачу. Водовіддача - максимальна кількість води, яку можливо забрати від мережі на пожежогасіння. Мета випробування водопровідних мереж на водовіддачу полягає в тому, щоб визначити фактичний тиск та витрати води, порівняно з нормативними вимогами.

« Контрольні питання та завдання14.1 Випробування на водовіддачу водопровідних мереж »


© 2007 Університет цивільного захисту України