Спеціальне водопостачання

14.1.7 Причини зниження водовіддачі та способи поліпшення протипожежного водопостачання


Причинами зниження водовіддачі є недоліки при проектуванні, експлуатації окремих споруд водопровідної мережі.

 

Причини зниження водовіддачі  пов’язані для різних елементів системи водопостачання з наступним.

Насосні станції. Не забезпечують розрахункову подачу води, внаслідок старіння насосів, наявності таких несправностей, як нещільності у фланцевих з'єднаннях, заклинювання зворотних клапанів або мале їх відкриття, сильна вібрація насоса внаслідок поганого центрування осей самого насоса і двигуна, погане кріплення до фундаменту, нагрів сальників насоса через погане охолодження.

Пожежні резервуари та водонапірні башти. Зменшення недоторканого запасу води через порушення гідроізоляції стінок та несправності пристроїв збереження недоторканого запасу.

Водопровідні мережі. До загальних причин можна віднести втрати води, внаслідок нещільності стиків труб, несправності водопровідної арматури, аварій на мережі; а також збільшення втрат напору через корозії, заростання, утворення відкладень опадів та солей, неякісний монтаж труб та вузлів.

Причинами зниження водовіддачі зовнішніх мереж можуть бути зростання водоспоживання без впровадження відповідних заходів щодо розширення та перебудови мереж або окремих споруд; замерзання окремих ділянок та вузлів мережі, пожежних гідрантів внаслідок неякісної підготовки їх до зими.

Для внутрішніх мереж неможливість подачі необхідної кількості води створюється внаслідок відключення окремих стояків, несправності засувок на обвідних лініях водомірних вузлів, невірного розрахунку діафрагм біля пожежних кранів.

 

В якості заходів щодо поліпшення протипожежного водопостачання можна використовувати наступні:

  • підтримання у справному стані всіх споруд шляхом проведення заходів щодо забезпечення оптимальних режимів роботи, проведення планово-попереджувальних ремонтів; своєчасна заміна обладнання; якісна підготовка споруд та мереж до роботи в зимових умовах; проведення робіт з механізації та автоматизації роботи споруд; своєчасне проведення пожежно – технічних обстежень з обов'язковим випробуванням на водовіддачу;
  • підвищення тиску у водопровідній мережі проводиться встановленням більш потужних насосів, зменшенням втрат напору в мережі, очищенням труб від відкладень на стінках, нанесенням на стінки труб захисних покрить, посиленням контролю за дотриманням технічних вимог до якості монтажних робіт;
  • боротьба з втратами води здійснюється за допомогою зниження її витрат на власні потреби водного господарства, виявлення та ліквідації аварій, спостереження за справністю контрольно-вимірювальної апаратури та своєчасним її ремонтом.
« 14.1.6 Фільм про випробування на водовіддачу водопровідних мереж14.1.8 Акт проведення випробувань зовнішніх (внутрішніх) трубопроводів протипожежного водопостачання на водовіддачу »


© 2007 Університет цивільного захисту України