ПОЖЕЖНА ПРОФІЛАКТИКА ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ТА АПАРАТІВ

6.2.7 Перегріви транспортерних стрічок і приводних ременів


Основною причиною перегріву приводних ременів і транспортерних стрічок є тривале проковзування ременя чи стрічки щодо шківа. Таке проковзування, назване буксуванням, виникає в результаті невідповідності між переданим зусиллям і натягом відгалужень ременя, стрічки.

При буксуванні вся енергія витрачається на тертя ременя о шків, у результаті чого виділяється значна кількість тепла. Найбільш часте буксування транспортерних стрічок, стрічок норій (вертикальних ковшових елеваторів) і пасових передач виникає через перевантаження чи слабкий натяг ременя. У норій причиною буксування стрічки найчастіше є завал башмака, тобто такий стан, коли ковші норії не можуть пройти крізь товщу речовини, що транспортується. До перевантаження і буксування можуть привести також защемлення стрічки, перекоси і т.п.

Так, наприклад, на одній збагачувальній фабриці від буксування транспортерної стрічки виникла пожежа, у результаті чого виробниче устаткування було сильно пошкоджено. Буксування відбулося від того, що вугілля, надходячи з бункера, заклинило стрічку поблизу приводного барабану.

Щоб уникнути перегрівів і загорянь транспортерних стрічок і приводних ременів, не можна допускати роботу з перевантаженням, необхідно контролювати ступінь натягу стрічки, ременя та їхній стан. Не можна допускати завалів башмаків норій продукцією, перекосів стрічок з тертям їх об кожухи та інші предмети, що знаходяться поруч. У деяких випадках (при застосуванні потужних, високопродуктивних транспортерів і норій) застосовують пристрої і пристосування, що автоматично сигналізують про їх роботу з перевантаженням стрічки або зупиняють рух стрічки з ковшами при завалі башмака норії.

У деяких випадках для зменшення буксування ремінь посипають каніфоллю. Однак цей метод не усуває основної причини буксування, а приводить лише до короткочасного ефекту. Крім того, обробка ременя каніфоллю сприяє утворенню зарядів статичної електрики, що представляє певну пожежну небезпеку. Найкращий ефект в усуненні буксування дає застосування клинопасової передачі. Тому там, де це можливо, рекомендується плоскопасові передачі замінити клинопасовими.

« 6.2.6 Перегріви підшипників6.2.8 Загоряння волокнистих матеріалів при намоту-ванні їх на вали »


© 2004 Академя гражданской защиты Украины