ОРГАНІЗАЦІЯ АВАРІЙНО-РЯТУВАЛЬНИХ РОБІТ

4.1 Крупногабаритні засоби механізації


Ці засоби призначені для виконання інженерних операцій, які потребують великих енергетичних витрат. До них відносяться: засоби для прокладання шляхів – машини розгородження (мають бульдозерне обладнання та маніпулятор для розбирання завалів), шляхопрокладальники (мають бульдозерне та кранове обладнання), бульдозери, скрепери, грейдери (скрепер знімає та видаляє шар ґрунту, грейдер вирівнює поверхню дороги), трактори; підйомні – підйомні крани, екскаватори, колінчасті підіймачі, автодрабини, погрузчики; засоби для розробки ґрунту – екскаватори, бульдозери, пересувні бурові установки; засоби для забезпечення АРР – електростанції, компресори, вантажні автомобілі тощо.

Перевага крупногабаритних засобів механізації в тому, що вони мають велику продуктивністю, що дозволяє скоротити час виконання рятувальних робіт.

Однак їх використання не завжди можливе з наступних причин: недоступність місць ведення рятувальних робіт; недоцільність їх використання, через малий фронт робіт; неможливість виконання окремих операцій через можливість травмування потерпілих; неможливість зосередження цих засобів на місці аварії на початковому етапі. Тому на додаток до цих засобів використовуються засоби малої механізації.

« Глава 4 ЗАСОБИ МЕХАНІЗАЦІЇ АВАРІЙНО-РЯТУВАЛЬНИХ РОБІТ4.2 Аварійно-рятувальний інструмент »


© 2009 Університет цивільного захисту України