Спеціальне водопостачання
5.4 Протипожежні вимоги до водозабірних споруд
Водозабірні споруди протипожежних водопроводів належать до першої категорії надійності та повинні забезпечити подачу розрахункових витрат води на пожежогасіння, при цьому для уникнення промерзання оголовка його штучно прогрівають. В об’єднаних водопроводах водозабірні споруди повинні забезпечити сумарні витрати води водозабірних споруд QВ.С. на господарчо - питні та промислові потреби QГ-П, очисні споруди QО.С., відновлення недоторканого запасу води на пожежогасіння Qпож. QВ.С=QГ-П + QО.С+ Qпож.
Максимальний термін відновлення НПЗ води не може бути більше:
На промислових підприємствах із витратами води на зовнішнє пожежогасіння Qзов.пож. = 20 л/с та менше дозволяється збільшення терміну оновлення НПЗ для виробництв із категорією за пожежовибухонебезпекою – Г,Д до 48 годин, для виробництв категорії В – до 36 годин.
Якщо дебіт вододжерела не забезпечує оновлення НПЗ у розрахунковий термін, дозволяється збільшення терміну поповнення за умови збільшення запасу води на розмір ΔW , де Wнпз - необхідний запас води при розрахунковому терміні її поповнення, м3 ; К – відношення прийнятого терміну поповнення до розрахункового.
Поповнення НПЗ можливо здійснюватися за рахунок зменшення на 30 % господарчо – питних витрат води, а також відповідних скорочень виробничих витрат за аварійним графіком. Водозабори підземних вод мусять гарантувати приймання необхідної кількості води. Кількість резервних свердловин приймають відповідно до таблиці 5.1.
Таблиця 5.1 - Визначення кількості резервних свердловин
Щоб забезпечити надійну роботу водозаборів усіх категорій, на складах необхідно мати резервні насоси: на 10 робочих свердловин –1, за більшої кількості – 10% від загальної кількості свердловин. На очисних спорудах для забезпечення надійності їх роботи необхідно мати не менш ніж два відстійники, два фільтри, а також обвідні водопроводи навколо окремих споруд для подачі води від НС-І безпосередньо до резервуарів чистої води.
|
© 2007 Університет цивільного захисту України