Спеціальне водопостачання
16.4 Гідравлічні випробування бетонних та залізобетонних резервуарів
Гідравлічні випробування бетонних та залізобетонних резервуарів та інших ємкісних споруд провадяться для перевірки міцності конструкцій та визначення щільності стін та днища. Такі перевірки треба проводити після закінчення усіх будівельно-монтажних робіт та при досягненні бетоном проектної міцності.
Ґрунтове обсипання ємкісних споруд повинно виконуватись тільки після закінчення їх випробування.
Гідравлічні випробування провадять тільки при наявності акта про готовність резервуару (споруди), підписаного представниками замовника та будівельної організації.
Технологічні засувки перед початком випробувань резервуару необхідно старанно закрити та переконатися у відсутності просочування води крізь них.
Вода до резервуару заливається у два етапи.
Випробування дозволяється починати не раніше трьох діб після їх наповнення водою. До початку контрольного визначення фільтраційних втрат із резервуару необхідно переконатися, що величина щодобового зниження рівня води в ньому не зростає. Якщо спад води за добу не перевищує 3 л на 1м2 змочуваної поверхні стін та днища, то їх визначають такими, що витримали випробування. При цьому через стінки не спостерігаються виходи струменів води; шви не виявляють ознак течі, а також не встановлено зволоження ґрунту основи. При випробуванні залитого водою резервуару на зовнішніх поверхнях допускається тільки потемнення та слабке запотівання окремих місць. При наявності струминних витоків та підтікань води на стінах або зволоження ґрунту основи резервуару визначається, що він не витримав випробування. При усуненні виявлених дефектів проводиться повторне випробування.
Перевірка водонепроникливості резервуарів в умовах просідаючих ґрунтів, проводиться до закінчення п’яти діб після їх заповнення водою, при цьому спад води за добу не повинен перевищувати 2 л на 1 м2 змочуваної поверхні стін та днища. При виявленні течі води проводиться ремонт та повторне випробування.
Постійний нагляд за водоймищами вміщує наступні пункти:
|
© 2007 Університет цивільного захисту України