ОРГАНІЗАЦІЯ АВАРІЙНО-РЯТУВАЛЬНИХ РОБІТ НА ЗРУЙНОВАНИХ БУДИНКАХ


  • Книга «OPPAP»
  • Вступ.

    дними з Онайбільш складних аварій можна вважати аварії пов’язані з руйнуванням будинків та споруд. Складність проведення рятувальних робіт обумовлена з великою кількістю постраждалих людей які опинилися в завалах, необхідністю виконання складних інженерних робіт та загрозою подальшого руйнування. Досвід проведення рятувальних на зруйнованих будинках свідчить про те, що необхідну кількість сил та засобів потрібно зосередити на місці аварії як змога швидше. Тому, що в більшості випадків людина яка опинилася в завалі спроможна зберігати життєздатність протягом 10 годин.

    Ліквідація наслідків землетрусів, ураганів та інших надзвичайних ситуацій які призводять до масових руйнацій будинків потребують великих зусиль підрозділів різних міністерств та відомств, зосередження великої кількості технічних засобів та перш за все чіткої координації дій сил та засобів які беруть участь у рятувальних роботах.

    Даний навчальний посібник призначено для надання допомоги насамперед тим керівникам підрозділів пожежно-рятувальної служби які прибувають першими на місце надзвичайної ситуації пов’язаної з руйнуванням будинків. В навчальному посібнику розглянуті конструктивні системи будинків, можливі види завалів, порядок розшуку постраждалих в завалах, способи проникнення в завали, способи укріплення, або руйнування нестійких конструкцій, методика розрахунку сил та засобів для проведення аварійно-рятувальних робі.


    © 2004 Академя гражданской защиты Украины