ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОРГАНІВ ДИХАННЯ

5.3.3 Рекомендації з розрахунку часових характеристик і
  1. При роботі в регенеративних дихальних апаратах для повернення від місця роботи на чисте повітря необхідно залишити тиск кисню, рівний падінню тиску при прямуванні до місця робіт, плюс половину цієї кількості на непередбачені обставини і, у випадку використання апарата, система постійної подачі якого забезпечується роботою газового редуктора прямої дії, плюс лишковий тиск у балоні, необхідний для нормальної роботи редуктора.

Примітка:

- у респіраторі Р30 лишковий тиск не враховується, тому що в киснепостачальній системі використовується редуктор зворотної дії;

  • у КІП-8 лишковий тиск, необхідний для нормальної роботи редуктора, дорівнює 3 МПа (30 кгс/см2);
  • при роботі в підземних спорудах метрополітену, багатоповерхових підвалах із складним плануванням, а також при роботі в аналогічних спорудах, що мають складні конструктивно-планувальні рішення, за рішенням керівника гасіння пожежі запас кисню на повернення необхідно збільшити не менше ніж у два рази.

  1. Для визначення орієнтовного часу роботи в непридатному для дихання середовищі потрібно від тиску в балоні (без урахування кисню, витраченого на прямування до місця робіт) відняти тиск, необхідний для повернення на чисте повітря, помножити отриманий результат на об’єм кисневого балона і розділити на добуток атмосферного тиску і середньої витрати кисню.

Примітка: зважаючи на те, що середня витрата кисню являє собою суму постійної (» 1,4 л/хв) і легенево-автоматичної (40¸ 150 л/хв у випадку виникнення розрідження в дихальному мішку) подач, рекомендується прийняти його рівним 2 л/хв.

  • Для визначення очікуваного (максимально можливого) часу повернення ланки з непридатного для дихання середовища необхідно: при роботі в апаратах, що мають редуктор прямої дії, від початкового тиску в балоні відняти тиск, необхідний для забезпечення нормальної роботи редуктора, помножити результат на об’єм балона і розділити на добуток атмосферного тиску і середньої витрати кисню; при роботі в апаратах, що мають редуктор зворотної дії, необхідно початковий тиск у балоні помножити на об’єм балона і розділити на добуток атмосферного тиску і середньої витрати кисню.

  1. Для регенеративних дихальних апаратів, якими оснащений особовий склад гарнізону (респіратор Р30) і які мають об’єм балона, що дорівнює 2 літрам, приблизний час роботи в непридатному для дихання середовищі припускається розраховувати виходячи з того, що падіння тиску в балоні за 1 хвилину складає приблизно 0,1 МПа (1 кгс/см2).
© 2004 Академия гражданской защиты Украины