П А С П О Р Т
хімічно небезпечного об’єкту господарської діяльності
(в а р і а н т)
1. Характеристика хімічно небезпечного об’єкту господарської діяльності і його технологічних процесів:
а) Масштабний план об’єкту, його інженерних і технологічних комунікацій. Місцезнаходження, санітарно-захисні зони, шляхи сполучення.
б) Процеси, обґрунтування для обмежень.
в) Конструкції споруд, обладнання і технологічних ліній.
г) Описання виробничих і технологічних процесів (виробництва, енергопостачання, розвантаження матеріально-технічного забезпечення).
2. Характеристика систем безпеки, які необхідно забезпечити, і умов, при яких можливе виникнення аварій (катастроф):
а) забезпечення безпеки розвантаження, технологічного процесу, зберігання і навантаження СДОР;
б) умови, при яких можливі надзвичайні ситуації з виливом (викидом) СДОР.
3. Характеристика сильнодіючих отруйних речовин (загальні властивості, пожежна і вибухова небезпека, небезпека для людини, максимальна концентрація на робочому місці, гранично допустима концентрація).
4. Характеристика вимог з техніки безпеки при роботі зі СДОР:
а) заходи щодо попередження аварій (катастроф) при розвантаженні і зберіганні сильнодіючих отруйних речовин, при функціонуванню технологічного обладнання, трубопроводів, клапанів та інше. Заходи від пожеж і вибухів, відмова у роботі облад-нання, втрати енергії, корозія матеріалів та інше;
б) небезпеки, які пов’язані з іншими установками, станом навколишнього середовища, природними умовами, сусідніми об’єктами, рухом транспорту і т. п.;
в) заходи щодо обмеження наслідків аварії (конструкції, захисні заходи і системи безпеки);
г) плани екстрених заходів при надзвичайних ситуаціях, що пов’язанні з подіями на об’єкті і сусідніх об’єктах господарської діяльності;
д) відповідальність адміністрації об’єкта господарської діяльності за обмеження наслідків аварії (катастрофи) з викидом (виливом) СДОР.
5. Додаткові заходи (контроль, технічне обслуговування і ремонтні роботи, навчання персоналу, інструктаж з експлуатації та техніки безпеки, документація, створення сил з запобігання виникнення НС і ліквідації наслідків аварії).
6. Наслідки аварії (системи безпеки, які встановлені на агрегатах, повинні бути такими, щоб порушення при експлуатації можна було б контролювати і не допускати аварії).
7. Довідкові та інформаційні відомості ( про об’єкт, сильнодіючі отруйні речовини, технологічне обладнання, сили ЦО, засоби і заходи для ліквідації наслідків НС, характеристика території тощо).
Примітка: Паспорт хімічно небезпечного об’єкту складається штабами ЦО та з НС на всіх хімічно небезпечних об’єктах господарської діяльності, один примірник якого зберігається в відділі з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту району (міста обласного підпорядкування) і використовуються при розробці планів цивільної оборони по діям в надзвичайних ситуаціях.
|