Сильнодіючі отруйні речовини

1.4. Медичні індивідуальні засоби

Для профілактики ураження сильно діючими отруйними речовинами і надання першої медичної допомоги використовуються  табельні  засоби – індивідуальна аптечка АІ-2 і індивідуальний протихімічний пакет ІПП. Крім цих засобів, також можуть використовуватися і ті, що комплектуються самостійно.

Індивідуальна аптечка АІ-2 має засоби профілактики і першої допомоги при радіаційному, хімічному і бактеріальному ураженні, а  також при їх комбінаціях з травмами. Маса укомплектованої аптечки складає 130 г.

    Аптечки до видачі їх на руки повинні зберігатися в сухому опалюваному примі-щенні при температурі 14-18 °С і на відстані не менше 1 м від джерела тепла. Тер-мін придатності аптечок АІ-2 складає чотири роки.

В аптечці АІ-2 є наступні медичні препарати, які використовуються для профі-лактики ураження небезпечними радіоактивними і отруйними речовинами та надання  першої медичної допомоги:

Радіозахисний засіб № 1 (цистамін) – використовується у разі загрози радіо-активного опромінювання в кількості 6 таблеток одночасно і запивається водою; при новій загрозі через 4-5 годин необхідно прийняти іще 6 таблеток; максимальна дія препарату починає діяти через 30-45 хвилин після прийому.

    Радіозахисний засіб № 1 (йодистий калій) – призначено для осіб, які знаходя-ться в зоні випадання радіоактивних опадів, при умові вживання ними в їжу свіжого (неконсервованого) молока; вживається по одній таблетці щоденно на протязі 10 днів.

    Засіб при отруєнні ФОР (тарен) – використовується по одній таблетці при вка-зівках командира формування або іншого начальника; при наростанні ознак отруєння прийняти ще одну таблетку.

    Засіб проти блювоти (етаперазин) – використовується по одній таблетці  одразу після опромінювання, а також при виявленні нудоти після ударів голови.

    Засіб проти болю (шприц-тюбик) – використовується при переломах, великих ранах та опіках. В мирний час зберігається відповідно до вказівок органів цивільної оборони.

    У якості засобів екстреної профілактики інфекційних захворювань і інфекційних ускладнень променевої хвороби використовуються протибактеріальні препарати:

    Хлортетрациклін – антибіотик широкого спектру дії; приймається при загрозі бактеріального ураження, а також для профілактики розвитку інфекції в ранах і на опікових поверхнях. Хлортетрациклін приймається внутрішньо в кількості 5 таб-леток одночасно і запивається водою, через 6 годин приймається іще 5 таблеток.

    Сульфадиметоксин – сульфамідний препарат, який необхідно приймати після опромінення при виникненні шлунково-кишкового розладу по 7 таблеток одно-часно в першу добу і по 4 таблетки в наступні двоє діб.

  

 Дітям до 8 років на прийом дають ¼, а дітям від 8 до 15 років – ½ дози для дорослих (окрім радіозахисного засобу № 2). 

 

   Індивідуальний протихімічний пакет ІПП (ІПП-8) має в своєму складі рідинну рецептуру для дегазації, яка готова для використання і набір марлевих салфеток для оброблення часток поверхні шкіри і прилягаючого до них одягу. При оброб-ленні шкіри обличчя за допомогою індивідуального протихімічного пакету (ІПП-8) необхідно виключати попадання дегазатора в очі.

© 2005 Академія цивільного захисту України