Підготовка особового складу сил ЦО до захисту від СДОР організовується і здійснюється в ході бойової підготовки в об’ємах, що визначаються програмами, затвердженими МНС України, НЦО областей, міст республіканського підпоряд-кування Києва і Севастополя, районів і міст обласного підпорядкування, суб’єктів господарської діяльності.
Підготовка робітників і службовців, які не входять до складу формувань ЦО, організується і здійснюється за місцем роботи за програмами з метою дати їм необхідний об’єм знань і привити практичні навички в ефективному використанні засобів і способів захисту при виникненні стихійного лиха, аварій і катастроф.
Головна задача навчання заключається в вивченні основних засобів і способів захисту, отримання твердих і упевнених практичних навичок в їх використанні та умілим діям в осередках ураження і зонах зараження, удосконаленню практичних навичок з надання само- і взаємодопомоги при ураженнях.
Для навчання робітників і службовців на об’єктах господарської діяльності створюються навчальні групи. Керівники цих груп щорічно проходять методичну підготовку на курсах цивільної оборони або на об’єктах господарської діяльності. За відповідними програмами підготовки. Заняття проводяться у відповідності з розкладом занять на навчальний рік.
Безпосередніми організаторами навчання даної категорії є територіальні органи управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення відпо-відних територій і штаби ЦО суб’єктів господарської діяльності, які повинні контролювати хід навчання, надавати керівникам занять необхідно допомогу.
Навчання має за мету підготовити населення до умілих дій в умовах НС техногенного, природного і екологічного характеру.
Навчання захисту від СДОР учнів та студентів закладів освіти здійснюється за місцем навчання за програмами, які затвердженні Міносвіти і МНС України. Відповідальність за їх навчання несуть начальники цивільної оборони навчальних закладів.
В результаті підготовки з захисту від сильнодіючих отруйних речовин (СДОР) населення повинно знати:
основні характеристики СДОР, способи захисту від них і уміти вико-ристовувати їх на практиці;
вміти своєчасно займати захисні споруди і знати правила поведінки в них; вміти користуватися засобами індивідуального захисту; знати свої обов’язки при загрозі ураження СДОР, вміти підготовити своє житло, захистити продукти харчування і води;
знати сигнали ЦО, вміти правильно діяти за ними, виконувати правила пове-дінки в осередках ураження і зонах зараження; знати і виконувати правила евакуації (відселення);
вміти надавати само- і взаємодопомогу при ураженнях; вміти захищати дітей і забезпечувати їх безпеку при виконанні заходів ЦО.
|