Сильнодіючі отруйні речовини

Вступ

Посібник “Сильнодіючі отруйні речовини” розроблений у 1997 році полков-ником запасу МІГОВИЧ  Г.  Г., начальником відділу радіаційного і хімічного захисту штабу ЦО та з НС міста Києва підполковником РЯБЧУК О. Г. та при сприянні кандидата воєнних наук САВЕКО М. Є., доцента кафедри БЖД Біло-церківського державного аграрного університету і за підтримкою ЗАТ “Україн-ська технологічна група”. У редакцію Посібника в 2000 році внесені деякі зміни і доповнення.

 

Автори і ЗАТ “Укртехногрупа” виражають подяку начальнику штабу ЦО та з НС м. Києва полковнику КЛИМЕНКО В. Е. за надану допомогу та сприяння у створенні  посібника, а також начальнику управління захисту населення і тери-торій МНС України полковнику ГЛУЦЬКОМУ Л.І. за рецензію і доповнення до посібника .

 

В посібнику дані характеристики сильнодіючих отруйних речовин, характер, масштаби і наслідки можливих хімічних надзвичайних ситуацій, приведена методика прогнозування масштабів і наслідків хімічних аварій (катастроф), реко-мендації щодо організації захисту особового складу сил ЦО і населення від силь-нодіючих отруйних речовин, організація ліквідації наслідків хімічних надзви-чайних ситуацій, засоби індивідуального і колективного захисту від дії факторів ураження СДОР, додатки.

Посібник рекомендується для використання відділами з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення категорійних міст, міст обласного підпорядкування і сільських районів, штабів цивільної оборони суб’єктів госпо-дарської діяльності, керівним складом сил цивільної оборони, що залучається до ліквідації наслідків хімічних надзвичайних ситуацій.

Посібник також може використовуватися навчальними закладами і курсами ЦО при вивченні деяких дисциплін цивільної оборони.

 

Зауваження і пропозиції щодо змісту для включення у наступне видання Посібника надсилайте по адресу: 255500, Київська область, м. Вишневе, вул. Св’ятошинська, 26, кв.9 або 254074, м. Київ, вул. Вишгородська, 23 а, к. 7, ЗАТ “Укртехногрупа”.

 

 

ЗАТ  “Українська технологічна група”, 

254074 м. Київ,

вул. Вишгородська 21 а, к. 7. 

2000 р.

Тел./факс (044) –430-12-92

На території України розміщено більше 1,5 тис. хімічно небезпечних об’єктів;  діяльність яких пов’язана з виробництвом, використанням, зберіганням і транспор-туванням сильнодіючих отруйних речовин, а в зонах їх розміщення проживає понад 22,0 млн. чоловік.

 

Небезпека функціонування цих об’єктів господарської діяльності (хімічно небезпечних обєктів) пов’язана з ймовірністю аварійних викидів (виливів) великої кількості сильнодіючих отруйних речовин за межі об’єктів, оскільки на багатьох із них зберігається 3-15 добовий запас хімічних речовин. Ось чому кожна наступна надзвичайна ситуація може бути пов’язана  із виливом або викидом в повітря сильнодіючих отруйних речовин.

 

Збільшення потенційної небезпеки виникнення, можливі важкі наслідки обу-мовлюють актуальність захисту населення і ліквідації наслідків хімічних небез-печних ситуацій на території України, регіоні, містах та інших населених пунктах.

© 2005 Академія цивільного захисту України