Застосування Кримінального та Кримінально-процесуального


  • Книга «ЗККПКУ»
  • 3 Суспільна небезпека злочину
    Глава 1

    3 Суспільна небезпека злочину

    Суспільна небезпека злочину - основна матеріальна ознака злочину, що полягає в тім, що ним заподіюється (або створюється погроза заподіяння) істотний збиток об'єктам кримінально-правової охорони.

    Суспільна небезпека як ознака всякого злочину має характер і ступінь суспільної небезпеки (подібно тому, як у пожежній справі всі будинки мають ступінь вогнестійкості). Характер суспільної небезпеки залежить від змісту шкоди, заподіяної злочином. Про характер суспільної небезпеки можна судити за особливостями способу посягання, наприклад, насильницький, ненасильницький. Умисне знищення або пошкодження майна (ст. 194 ч. 2 КК) шляхом підпалу відносяться до тяжких злочинів. За ступенем небезпеки дій злочини зв'язані з порушенням правил пожежної безпеки і відрізняються від адміністративних правопорушень, що також зв'язані з порушенням правил пожежної безпеки.

    Відсутність суспільної небезпеки діяння означає його незлочинність і некараність у кримінальному порядку.

    Необхідно відзначити, що діяння посадових осіб, працівників підприємств, організацій, установ і громадян, що призвели до виникнення пожежі, у переважній більшості містять у собі ознаку суспільної небезпеки, причому ступінь небезпеки представляється вкрай високим.


    © 2004 Академя гражданской защиты Украины