Застосування Кримінального та Кримінально-процесуального


  • Книга «ЗККПКУ»
  • ГЛАВА 6. Проведення слідчих дій по справах про пожежі

    ГЛАВА 6. Проведення слідчих дій по справах про пожежі

    У стадії дізнання проводяться різноманітні процесуальні дії, що у своїй сукупності спрямовані на встановлення причини виникнення пожежі й осіб, винних у її виникненні.

    Всі обставини в справі встановлюються за допомогою доказів.

    Процесуальні дії щодо збирання і перевірки доказів називаються "слідчими діями", не залежно від того, що проводяться вони особою, що проводить дізнання.

    Відповідно до ст. 66 КПК, особа, що проводить дізнання, слідчий, прокурор і суд управі по справах, які знаходяться в їхньому проведенні:

    - викликати в порядку, установленому процесуальним законом, будь-яку особу для допиту або надання висновку в якості експерта;

    - робити огляди, обшуки й інші передбачені КПК слідчі дії (затримку, виїмку і т.інш.);

    - вимогати від підприємств, установ, організацій, посадових осіб і громадян представлення предметів і документів, що можуть установити необхідні в справі фактичні дані;

    - потребувати проведення ревізій від відповідних ревізійних-контрольних органів.

    Кожна слідча дія проводиться в точно визначеному порядку і підлягає обов'язковому процесуальному закріпленню у відповідних документах: постанові, протоколі, представленні, підписці, письмовому запиті, повідомленні і т.д.

    У свою чергу, учасники процесу (потерпілий, підозрюваний, цивільний позивач, захисник і інш.) слідчі дії робити не в праві, проте вони можуть подавати докази і давати показання, заявляти клопотання. Докази можуть бути подані не тільки учасниками процесу, але і будь-якими громадянами, підприємствами, установами. Одержання доказів і таким способом також повинно бути процесуально оформлено.

    Коло слідчих дій, спрямованих на збирання доказів, точно визначене законом. У запропонованій роботі розглядаються дізнання, що зустрічаються найбільш часто при проведенні за справами про пожежі: допит свідка, потерпілого, підозрюваного, очна ставка, пред'явлення для упізнання, обшук, виїмка, огляд, засвідчення, відтворення обстановки й обставин події, проведення експертизи.


    © 2004 Академя гражданской защиты Украины