6 Караність діяння
6 Караність діяння
Караність діяння виступає як обов'язкова ознака всякого злочину, якщо діяння не кримінальне, воно не може вважатися злочином.
Викладене вище дозволяє зробити наступний висновок: якщо вчинене фізичною особою діяння містить у собі суспільну небезпеку, кримінальну протиправність, винність і караність, то воно може розглядатися як злочин. Зазначені ознаки є загальними для всіх злочинів без обмеження, включаючи й ті з них, що зв'язані з пожежами і злочинними порушеннями правил пожежної безпеки.
Однак і з цього правила є виключення, що установлені тією ж ст. 11 КК, у якій розкривається поняття злочину. В другій частині статті зазначено: "Не є злочином дія або бездіяльність, яка хоча формально і містить ознаки будь-якого діяння, передбаченого цим Кодексом, але через малозначність не становить суспільної небезпеки, тобто не заподіяла і не могла заподіяти істотної шкоди фізичній чи юридичній особі, суспільству або державі".
Наприклад, загоряння сміття в сміттєзбиральнику, що розташований окремо, спалах олії в гартівній ванні і т.п. дрібні пожежі.
Поряд із спільними показниками, характерними для всіх злочинів без винятку (суспільна небезпека, кримінальна протиправність, винність і караність), кожен злочин (чи група злочинів) відрізняються один від одного за специфічними ознаками. Ці ознаки називають "складом злочину" |