Застосування Кримінального та Кримінально-процесуального


  • Книга «ЗККПКУ»
  • 4. Чинність кримінально-процесуального закону

    4. Чинність кримінально-процесуального закону

    Чинність кримінально-процесуального закону в просторі, часі і щодо осіб регламентує ст. 3 КПК.

    У частині 1 цієї статті зазначено, що провадження по кримінальних справах на території України здійснюється за правилами кримінально-процесуального кодексу України, незалежно від місця здійснення злочину. Так, якщо гр. П. вчинив підпал скирти сіна на полі, розташованому на території Російської Федерації, а потім підпалив житловий будинок, що належить гр. М. на території України, то у випадку, якщо розслідування по цих злочинах буде проводитися на території України, громадянину П. повинно бути пред'явлено обвинувачення в здійсненні умисного знищення майна шляхом підпалу за статтею Кримінального кодексу Російської Федерації, а також знищення майна шляхом підпалу (ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України), а судочинство з розслідування обох злочинів повинно вестися за правилами Кримінально-процесуального кодексу України.

    При веденні за кримінальною справою застосовується кримінально-процесуальний закон, що діє під час проведення дізнання, попереднього слідства чи судового розгляду справи (ст. 3 ч. 2 КПК).

    При провадженні за кримінальною справою на території України норми КПК України застосовуються за справами про злочини громадян і осіб без громадянства (за винятком осіб, що користуються дипломатичною недоторканністю).


    © 2004 Академя гражданской защиты Украины