|
До осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, що здійснили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24 1 дійсного Кодексу (ст. 13 КУАП).
Неповнолітні — це особи, що не досягли 18-ти років, тобто віку, з досягненням якого закон зв’язує настання повної дієздатності. Неповнолітні, котрі не досягли встановленого Законом віку (14-и років відповідно до Карного законодавства і 16-и років відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення) є малолітніми і до юридичної відповідальності, у тому числі адміністративної, не залучаються, оскільки визнаються не здатними правильно усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними. Причому, як свідчать положення статті, адміністративна відповідальність неповнолітнього може наступити тільки в тому випадку, якщо 16 років виповнилося йому саме до моменту здійснення протиправного діяння, а не у час рішення питання про залучення його до адміністративної відповідальності.
До неповнолітнього віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, що здійснив адміністративну провину, можуть бути застосовані заходи, передбачені ст. 241 КУАП, а саме: попередження; догана чи сувора догана, зобов’язання привселюдно чи в іншій формі попросити вибачення у потерпілого, передача неповнолітнього під нагляд батькам чи особам, що їх заміняє, або під нагляд педагогічному чи трудовому колективу за їхньою згодою, а також окремим громадянам на їхнє прохання. Причому названі заходи застосовуються уповноваженим юрисдикційним органом поза залежністю від бажання неповнолітнього.
|