Штраф повинен бути сплачений порушником не пізніше п’ятнадцяти днів із дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а у випадку оскарження чи опротестування такої постанови— не пізніше п’ятнадцяти днів із дня повідомлення про залишення скарги чи протесту без задоволення.
За відсутності самостійного заробітку в осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, що зробили адміністративне правопорушення, штраф стягується з батьків чи осіб, їх що заміняють.
Штраф, накладений за здійснення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу Ощадного банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці здійснення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України (ст. 307 КУАП).Загальні правила виконання постанов у справах про адміністративні правопорушення регламентовані ст. ст. 298-305 КУАП. Поряд з цими правилами варто керуватися спеціальними нормами, до яких відсилає Кодекс. Такі норми містять в ЦПК України, Інструкції про порядок виконання судових рішень і Інструкції з діловодства в районному (міському) суді.
Відлік 15-денного терміну з дня вручення правопорушнику копії постанови чи повідомлення про залишення без задоволення скарги починається з дня наступного за днем вручення (ч.1 ст. 307). Установлено, що копія постанови вручається в триденний термін (ч.1 ст. 285).
Щодо термінів повідомлення про результати розгляду скарги нормативних розпоряджень немає. Тут треба виходити з того, що рішеннями за результатами розгляду скарги визнаються такі, що вступили в законну силу зразу ж після їхнього винесення. Тому підмет виконання постанови чи відповідні повідомлення варто направляти органам виконання негайно.
При оскарженні чи опротестуванні постанов, а також при відстрочці їхнього виконання відлік тримісячного терміну для виконання постанови припиняється до розгляду скарги чи до закінчення терміну відстрочки виконання.