МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ по застосуванню Кодексу України про адміністративні правопорушення в діяльності органів державного пожежного нагляду

2.4 Розгляд справи про адміністративне правопорушення на засадах рівності громадян

Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), що розглядає справи усіх громадян незалежно від походження, соціального і майнового положення, расової і національної приналежності, статі, освіти, мови, відносини до релігії, роду і характеру занять, місця проживання й інших обставин (ст. 248 КУАП).Конституція України закріплює найважливіший принцип рівноправності всіх громадян перед законом. Відповідно до Конституції, рівноправність громадян забезпечується у всіх областях економічного, політичного, соціального і культурного життя. Цей принцип покладений і в основу розгляду справ про адміністративні правопорушення. Рівноправність громадян у сфері адміністративної юрисдикції виявляється, насамперед, у рівності їх перед законом. Це означає, що при розгляді справ до всіх громадян застосовуються однакові положення законодавства про адміністративні правопорушення, причому ніхто з них не користується ніякими перевагами і нікого з них не піддають яким-небудь обмеженням у правах.

Усі громадяни рівні також перед органом (посадовою особою), уповноваженим відповідно до закону розглядати дану справу про адміністративне правопорушення. Не існує яких-небудь спеціальних органів (посадових осіб), що розглядали б справи у відношенні окремих груп громадян, що відрізняються за походженням, соціальним станом, національною приналежністю, статтю, освітою, мовою чи якимою-небудь іншою ознакою. Не користуються громадяни ніякими перевагами й у залежності від того, яким органом (посадовою особою) розглядаються їхні справи — адміністративними комісіями, виконкомами селищних, сільських Рад народних депутатів, народними суддями, органами внутрішніх справ і т.д.

© 2004 Академя гражданской защиты Украины