Потерпілим є особа, котрій адміністративним правопорушенням заподіяна моральна, фізична чи майнова шкода.
Потерпілий має право знайомитися з матеріалами справи, заявляти клопотання, оскаржити постанову в справі про адміністративне правопорушення.
Потерпілий може бути опитаний як свідок у відповідності до статті 272 дійсного Кодексу (ст. 269 КУАП).Якщо в справі є фактичні дані, які підтверджують, що громадянину безпосередньо нанесена адміністративним правопорушенням моральна, фізична чи майнова шкода, то ця особа визнається потерпілим. Прізвище й адреса потерпілого вказуються в протоколі про адміністративне правопорушення.
Якщо в протоколі про адміністративне правопорушення зазначений потерпілий, з моменту складання протоколу ця особа здобуває процесуальні права, передбачені в даній статті. Як і особа, притягнута до адміністративної відповідальності, потерпілий має право знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, заявляти клопотання про витребування доказів, призначення експертизи й інш., оскаржувати постанову, винесену в справі. У тих випадках, коли потерпілий є неповнолітнім чи в силу своїх фізичних або психічних недоліків не може самостійно здійснювати свої права, його інтереси вправі представляти законні представники — батьки, опікуни, попечителі (ст. 270 КУАП).
У зв’язку з тим, що потерпілому можуть бути відомі обставини, що повинні бути встановлені в справі, він може бути опитаний як свідок органом чи посадовою особою, що розглядає справу. У цьому випадку він зобов’язаний з’явитися за викликом, дати правдиві пояснення, повідомити усе відоме йому в справі і відповісти на поставлені питання (ст. 272 КУАП).
При опитуванні потерпілого як свідка необхідно враховувати особливості його психічного сприйняття обставин правопорушення, оскільки він постраждав від цих дій, а також пам’ятати про його зацікавленість у результаті справи.