Якщо негайне виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці здійснення адміністративного правопорушення) неможливо, орган (посадова особа), що виніс постанову, може відстрочити виконання постанови на термін до одного місяця (ст. 301 КУАП). За загальним правилом, постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту винесення. Однак у практиці не одиничні випадки, коли постанова про накладення адміністративного стягнення (адміністративного арешту, виправних робіт, штрафу) не може бути виконана негайно із серйозних поважних причин. Тоді припустима відстрочка виконання, тобто відкладення її реалізації на певний строк.
Відстрочку виконання постанови треба розглядати як виключення з загального правила. Вона можлива, наприклад, у зв’язку з важкою хворобою особи, притягнутої до відповідальності, якщо цей факт підтверджений довідкою лікувальної установи. Припустима відстрочка у зв’язку зі складними сімейними обставинами чи по інших серйозних причин, що дійсно перешкоджають невідкладній реалізації постанови.
Характерно, що відстрочка розповсюджується на постанову про накладення адміністративного стягнення у виді адміністративного штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці здійснення адміністративного правопорушення). Отже, якщо постановою накладене інше адміністративне стягнення (попередження), відстрочка виконання забороняється.
Клопотання про відстрочку виконання постанови розглядається і дозволяється органом (посадовою особою), що виніс постанову про накладення адміністративного стягнення. Перелік осіб, що можуть звертатися з клопотанням про відстрочку, стаття не визначає. Практика свідчить, що в орган, до посадової особи з клопотанням про відстрочку звичайно звертається особа, що була піддана стягненню. Однак не виключене звертання також близьких родичів порушника, трудового колективу, органу суспільної сфери діяльності.
Орган, що виніс постанову про адміністративне стягнення, вправі відстрочити його виконання за власною ініціативою. Виконання постанови про адміністративне стягнення може бути відстрочене на період до одного місяця.