Не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо вона не була відправлена до виконання протягом трьох місяців із дня винесення. У випадку призупинення виконання постанови, у відповідності до статті 291 дійсного Кодексу, давній термін припиняється до розгляду скарги чи протесту. У випадку відстрочки виконання постанови, у відповідності до статті 301 дійсного Кодексу, давній термін припиняється до закінчення терміну відстрочки (ст. 303 КУАП).Винесена повноважним органом, посадовою особою постанова про накладення адміністративного стягнення повинна бути реалізована в порівняно короткий термін. Інакше буде втрачена оперативність, у застосуванні адміністративного впливу, що, безсумнівно, відіб’ється на його ефективності, знизить виховне і попереджувальне значення боротьби з адміністративними провинами.
У зв’язку з цим у статті визначена давнина виконання постанов про накладення адміністративних стягнень. Практиці відомі численні випадки, коли постанови про накладення адміністративних стягнень, особливо у виді штрафу, не реалізовувалися після закінчення давнини виконання. Найчастіше пропуск терміну давнини виконання викликаний халатним відношенням окремих працівників до своїх службових обов’язків, відсутністю діючого контролю над реалізацією постанов.
Під давниною виконання розуміється закінчення з моменту звертання постанови до реалізації встановленого в законі терміну, після якого виключаються подальші дії виконавчого характеру. Установлення давнини дисциплінує органи (посадових осіб), уповноважених виконувати постанови, підвищує їхню відповідальність за правильну, своєчасну і повну реалізацію цього акта.
Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення, якщо інша не встановлена законодавством України. Вона подається до виконання органом (посадовою особою), що виніс цей право застосовний акт.
Копія постанови протягом трьох днів вручається чи висилається особі, у відношенні якої постанова винесена. Постанова про накладення штрафу підлягає виконанню після закінчення 15 днів із дня її вручення порушнику.
Якщо ж постанова про накладення адміністративного стягнення не була подана до виконання протягом трьох місяців із дня винесення, вона взагалі не підлягає виконанню.
З приведеного загального правила про тримісячний термін давнини зроблено кілька виключень. Так, у випадку призупинення постанови, у зв’язку з подачею скарги чи принесенням протесту, припиняється протягом даного терміну до її розгляду. Припиняється проходження терміну і при відстрочці виконання постанови до закінчення терміну цієї відстрочки (вона допускається, якщо негайна реалізація постанови неможлива).