МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ по застосуванню Кодексу України про адміністративні правопорушення в діяльності органів державного пожежного нагляду

2.16 Законні представники

Інтереси особи, притягнутої до адміністративної відповідальності, і потерпілого, що є неповнолітніми особими, чи що у силу своїх фізичних чи психічних недоліків не можуть самі здійснювати свої права по справах про адміністративні правопорушення, вправі представляти їхні законні представники (батьки, усиновителі, опікуни, попечителі).

Законні представники вправі знайомитися з матеріалами справи, заявляти клопотання, від імені особи, інтереси якої вони представляють, приносити скарги на рішення органу (посадової особи), що розглядає справу (ст. 270 КУАП).Законний представник — це особа, на яку за законом покладений обов’язок захищати права і представляти інтереси неповнолітнього або дорослого громадянина, що у силу фізичних чи психічних недоліків не може самостійно реалізувати свої права.

Відповідно до сімейного законодавства, законними представниками неповнолітніх віком до 18 років є їхні батьки чи усиновителі. Згідно законодавства України про шлюб і родину, захист прав й інтересів неповнолітніх дітей лежить на їхніх батьках, що діють без особливих на те повноважень.

Законні представники користуються тими ж процесуальними правами, що й особи, які представляються ними, за винятком права давати пояснення. Оскільки вони є представниками підопічних осіб, скарги на рішення в справі про адміністративне правопорушення ними можуть бути принесені лише від імені цих осіб.

© 2004 Академя гражданской защиты Украины