МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ по застосуванню Кодексу України про адміністративні правопорушення в діяльності органів державного пожежного нагляду

3.6 Свідомо помилковий виклик спеціальних служб

Свідомо помилковий виклик пожежної охорони, міліції, швидкої медичної допомоги чи аварійних служб тягне накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (ст. 183 КУАП).Об’єктом зазіхання зазначеного в статті правопорушення є суспільний порядок і суспільна безпека. Ці дії спрямовані на зрив нормальної роботи таких необхідних для суспільства служб, як пожежна охорона.

Об’єктивна сторона правопорушення полягає в тому, що порушник викликає представників хоча б однієї з перерахованих у статті спеціальних служб нібито для надання допомоги, знаючи наперед про те, що в цьому немає ніякої необхідності. Виклик може бути зроблений будь-яким способом — по телефону, через посильного чи в результаті особистої явки в спеціальну службу.

Правопорушення відбувається тільки навмисне. Винний, повідомляючи помилкові відомості спеціальній службі, усвідомлює, що ці відомості є неправдивими, не відповідають дійсності, і бажає домогтися безцільного, даремного виїзду на місце виклику працівників цієї служби.

Протоколи про здійснену провину можуть бути складені уповноваженими посадовими особами органів внутрішніх справ, державного пожежного нагляду, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства. Справи про такі правопорушення розглядають судді районних (міських) судів.

© 2004 Академя гражданской защиты Украины