МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ по застосуванню Кодексу України про адміністративні правопорушення в діяльності органів державного пожежного нагляду

4.7 Вирішення питань, пов’язаних з виконанням постанови

Питання, пов’язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, дозволяються органом (посадовою особою), що виніс постанову (ст. 304 КУАП).У ході виконання постанови про накладення адміністративного стягнення не виключене виникнення питань, пов’язаних з цим етапом. Мова йде про окремі неточності, що одержали відображення в постанові, незрозумілості для порушника й інших учасників ведення справи, про необхідність чіткіше визначити в постанові деякі деталі, усунути незначні протиріччя чи помилки в тексті постанови і т.п. Дозволяються питання, пов’язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення органом (посадовою особою), що виніс цей акт.

Статтею не регулюється сам порядок вирішення питань. Виходячи зі сформованої практики, треба дотримуватись тих основних правил, що визначають порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення.

З заявою про дозвіл того чи іншого питання, пов’язаного з виконанням постанови, вправі звернутися особи, піддані стягненню, чи потерпілий. Клопотання про це може надійти і від органу, уповноваженого виконати постанову. Колегіальний орган розглядає звертання на черговому засіданні відкрито, з дотриманням вимог ст. ст. 216 і 249 КУАП.

Посадова особа, зобов’язана розв’язати питання, пов’язане з виконанням постанови, розглядає його невідкладно. При розгляді і вирішенні піднятого питання бере участь заявник, а якщо це робиться за клопотанням органу, що виконує постанову, то його представник. Допускається запрошення й інших осіб, думку яких необхідно з’ясувати для об’єктивного вирішення питання, пов’язаного з виконанням постанови.

© 2004 Академя гражданской защиты Украины