Контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення здійснюється органом (посадовою особою), що виніс постанову (ст. 305 КУАП).Результативна реалізація постанов про накладення адміністративних стягнень, дуже важлива для посилення ефективності адміністративної відповідальності, багато в чому залежить від рівня забезпечення контролю за правильним і своєчасним виконанням цих постанов.
Контролювати правильність і своєчасність виконання постанови про накладення адміністративного стягнення зобов’язаний орган (посадова особа), що виніс постанову.
Контроль над виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення з боку органу (посадової особи), що виніс постанову, здійснюється за допомогою перевірок і ведення документації, яка відбиває хід реалізації. Перевіряється, чи ознайомлений порушник зі змістом постанови, чи вчасно вручена йому копія цього акта, чи спрямована постанова органу, уповноваженому безпосередньо його виконати.
Необхідно враховувати фактори, що тимчасово затримують реалізацію постанови, як, наприклад, поява скарги чи протесту, а також обставини, що викликають припинення виконання. Якщо постанова цілком виконана, необхідно зафіксувати це у відповідних документах. У випадку виникнення перешкод правильному і своєчасному виконанню постанови орган (посадова особа), що її виніс, зобов’язаний прийняти всі законні й обґрунтовані заходи, до їх усунення.