Постанова в справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена: постанова іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу — у вищий орган (зверхній посадовій особі) чи в районний (міський) суд, рішення якого є остаточним.
Скарга подається в орган (посадовій особі), що виніс постанову в справі про адміністративне правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України. Скарга, що надійшла, протягом трьох діб направляється разом із справою в орган (посадовій особі), правомочний відповідно до дійсної статті її розглядати.
Особа, що оскаржила постанову в справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного збору (ст. 288 КУАП).Постанова органу чи посадової особи про накладення іншого адміністративного стягнення (крім штрафу) оскаржується у вищий орган (зверхній посадовій особі), після чого скарга може бути подана в районний (міський) суд. Це єдина категорія справ про адміністративні правопорушення, де рішення органу (посадової особи), у який оскаржується постанова в справі, не є остаточним і може бути скасовано. Суд приймає остаточне рішення.
Загальним правилом для усіх випадків оскарження постанови є подача скарги в орган (посадовій особі), що прийняв постанову в справі про адміністративне правопорушення. Інший порядок оскарження може бути встановлений тільки законодавством України. Скарга і матеріали справи направляються не пізніше трьох днів до органу (посадовій особі), що уповноважений її розглядати.
Державний збір, тобто визначена грошова сума, за ті чи інші послуги чи дії, здійснені державним органом, особою, що оскаржила постанову в справі про адміністративне правопорушення, не сплачується.